Pereiti prie turinio

Apie

ESPBI IS

 1. Saugi prieiga pacientams prie asmeninės ESI:

Prisijungę rasite informaciją apie apsilankymus pas gydytojus, siuntimus, skiepų kalendorių, medicinines pažymas, diagnozes ir kitus aktualius duomenis. Visus paciento sveikatos duomenis gali matyti tik pats pacientas, jo įgaliotas atstovas arba gydantis gydytojas.

E. sveikatos sistema sukurta įgyvendinant projektą „E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros plėtra“ (projekto Nr.VP2-3.1-IVPK-10-V-01-009). 2015 m. Lietuvoje taip pat įdiegtos posistemės – elektroninio recepto ir medicininių vaizdų (rentgeno nuotraukų ir pan.) archyvas. E. sveikatos sistemos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis.

Medicininiai vaizdai

Įvairūs medicininiai vaizdai iš skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų saugomi centralizuotoje e. sveikatos sistemoje. Tad net skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų gydytojai gali matyti anksčiau darytus Jūsų medicininius vaizdus, kitų specialistų išvadas bei rekomendacijas. Pavyzdžiui, elektroniniu formatu prieinami rentgenologinių, kompiuterinės tomografijos, branduolių magnetinio rezonanso, ultragarsinių tyrimų ir kiti vaizdai.

E. sveikatos istorija

 • Informacija apie gydymą
 • Siuntimai
 • Receptai
 • Tyrimai
 • Medicininiai vaizdai
 • Informacija apie skiepus
 • Pažymos

Savo sveikatos istoriją, tyrimus, diagnozes, receptus, siuntimus, rentgeno nuotraukas, pažymas ir kitą svarbią informaciją galite rasti vienoje vietoje – e. sveikatos sistemoje adresu www.esveikata.lt.

Sistemoje renkami ir saugomi skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų duomenys. Tad visa informacija apie Jūsų sveikatą prieinama vienoje vietoje Jums ir Jus gydantiems specialistams. Ši naujovė taupys Jūsų laiką ir padės gauti kokybiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas.

 1. Saugi prieiga prie paciento e. sveikatos istorijos ir kitų e. sveikatos paslaugų sveikatos priežiūros įstaigoms, turinčioms savo informacines sistemas, per ESPBI IS duomenų mainų posistemę

Sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose savo informacines sistemas, suintegruotas su Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacine sistema (ESPBI IS), e. sveikatos paslaugomis naudojasi per ESPBI IS duomenų mainų posistemę. Sveikatos priežiūros įstaigoms, turinčioms savo informacines sistemas, duomenų mainų sąsaja užtikrina saugią prieigą prie paciento elektroninės sveikatos istorijos ir kitų e. sveikatos paslaugų. Vienoje vietoje gydytojai gali gauti skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų pateiktus duomenis apie jų pacientus bei teikti paciento sveikatos duomenis, išduoti siuntimus, išrašyti receptus, pažymas, atlikti kitus reikalingus veiksmus elektroniniu būdu.

 1. Sistemoje realizuota elektroninė paslauga: „Saugi prieiga prie paciento e. sveikatos istorijos tvarkymui ir prie kitų e. sveikatos paslaugų sveikatos specialistams, dirbantiems įstaigose, neturinčiose savo informacinių sistemų“.

Sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose, neturinčiose savo informacinių sistemų, e. sveikatos paslaugomis gali naudotis per e. sveikatos portalą. Prisijungę rasite skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų pateiktus duomenis apie Jūsų pacientus. Taip pat galėsite tvarkyti paciento sveikatos duomenis, išduoti siuntimus, išrašyti receptus, pažymas, atlikti kitus reikalingus veiksmus elektroniniu būdu. E. sveikatos sistema užtikrina saugią prieigą prie paciento elektroninės sveikatos istorijos ir kitų e. sveikatos paslaugų visiems sveikatos priežiūros specialistams.

 1. Siuntimų konsultacijai, gydymui ar tyrimui e. paslauga

E. sveikatos sistemoje ne tik kaupiami paciento sveikatos duomenys, bet ir vykdomos aktualios funkcijos, pavyzdžiui, išrašomi siuntimai konsultacijai, gydymui ar tyrimui. Nustačius, kad pacientui turi būti išduotas siuntimas dėl konsultacijos, tyrimo ar gydymo, gydytojas siuntimus gali išduoti ar išduotus siuntimus peržiūrėti naudodamasis elektroninėmis priemonėmis. Pasirinkus konkretų siuntimą, pateikiama detali siuntimo informacija ir suteikiama galimybė peržiūrėti siuntimo dokumentą ar nuorodas į su siuntimu susijusius paciento elektroninės sveikatos istorijos įrašus. Pacientas e. sveikatos portale gali peržiūrėti išduotus siuntimus.

E.Receptas

Einant pas gydytoją ar į vaistinę nebereikia neštis receptų knygelių ar popierinių receptų. Gydytojai vaistus Jums skirs naudodamiesi elektroninėmis priemonėmis. O vaistininkas, į kurį kreipsitės, taip pat matys receptus kompiuterio ekrane. Jūs galite peržiūrėti visus Jums išrašytus elektroninius receptus ir informaciją apie vaistus įsigytus pagal tuos receptus.

 1. Gydytojams

Nuo šiol vaistai ir medicinos pagalbos priemonės išrašomi e. receptuose. Sistemoje galima skirti vaistus ir medicinos pagalbos priemones ir išrašyti receptus elektroninėmis priemonėmis. Nebereikės vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus. Prisijungus sistemoje galėsite atlikti vaisto paiešką tiek pagal vaistinės medžiagos bendrinį pavadinimą, tiek pagal konkretų vaisto pavadinimą. Taip pat bus palengvintas pakartotinis vaisto ir medicinos pagalbos priemonės skyrimas ankstesnio skyrimo pagrindu. Be to, prisijungę prie sistemos galėsite matyti, ar pacientas įsigijo vaistus ir medicinos pagalbos priemones pagal jam išrašytus e. receptus, taip pat matyti informaciją apie kitų gydytojų pacientui išrašytus vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

 1. Pacientams

Nebereikia nešiotis popierinių receptų Gydytojui išrašius e. receptą tereikės nueiti į vaistinę ir pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nebereikės neštis popierinių receptų ar kompensuojamųjų vaistų paso. Sistemoje renkama ir saugoma informacija apie skirtingose sveikatos priežiūros įstaigose gydytojų išrašytus e. receptus ir pagal juos vaistinėse išduotus vaistus ir medicinos pagalbos priemones, jų vartojimą ar naudojimą.

 1. Farmacijos specialistams

E. receptas - tikslesnis, aiškesnis ir visada įskaitomas Pacientui vaistai ir medicinos pagalbos priemonės išduodami pagal jam išrašytus e. receptus. Sistemoje galėsite peržiūrėti, kokie e. receptai pacientui buvo išrašyti, kokie vaistai ir medicinos pagalbos priemonės pagal juos buvo išduoti ir pakonsultuoti pacientą kaip tinkamai vartoti jam paskirtus vaistus ar naudoti medicinos pagalbos priemones. Informaciją apie pacientui išduodamus vaistus ir medicinos pagalbos priemones pateiksite į centrinę e. sveikatos sistemą. E. receptai bus aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, dėl to bus lengviau juos įvertinti ir pagal juos išduoti vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

 1. Vaisto ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės išdavimas vaistinėje pagal e. receptą (e. receptas farmacijos specialistui)“.

Farmacijos specialistai gali išduoti vaistus pagal pacientams išrašytus e. receptus ir pateikti informaciją apie išduotus vaistus. Sistemoje galėsite peržiūrėti, kokie e. receptai pacientui buvo išrašyti, kokie vaistai pagal juos buvo išduoti ir pakonsultuoti pacientą, kaip tinkamai vartoti jam paskirtus vaistus. Taip pat bus lengviau perskaityti receptą. Tai padės išvengti šiuo metu kylančių nesusipratimų dėl neaiškiai ranka išrašytų receptų.

 1.    E. recepto informacijos pateikimas pacientui (e. receptas pacientui)

Prisijungę rasite informaciją apie išrašytus e. receptus ir pagal juos įsigytus vaistus bei jų vartojimą.

 1.  Elektroninio recepto rašymas (e. receptas specialistui)

Gydytojai gali išrašyti receptus elektroninėmis priemonėmis. Nebereikės vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus. Prisijungus sistemoje galėsite atlikti vaisto paiešką tiek pagal vaistinės medžiagos bendrinį pavadinimą, tiek pagal konkretų vaisto pavadinimą. Taip pat bus palengvintas pakartotinis vaisto skyrimas ankstesnio skyrimo pagrindu. Be to, prisijungę prie sistemos galėsite matyti, ar pacientas įsigijo vaistus pagal jam išrašytus e. receptus, taip pat matyti informaciją apie kitų gydytojų pacientui išrašytus vaistus.

Paslaugą reglamentuojančių teisės aktų sąrašas: