Pereiti prie turinio
 

Sveiki atvykę į e. sveikatos portalą!

 

Mobiliojo elektroninio parašo vartotojų dėmesiui!

Iki šių metų liepos 1 d. visi mobiliojo elektroninio parašo vartotojai turi pasikeisti SIM korteles.

Šis veiksmas yra būtinas didinant mobiliojo elektroninio parašo saugumo lygį ir vykdant ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktus (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, ir Ryšių reguliavimo tarnybos sprendimą).

Vartotojai, norintys ir toliau naudotis m. parašo paslauga, turi kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorius ir sudaryti naujas m. parašo sutartis. Visi Lietuvoje veikiantys mobiliojo ryšio operatoriai m. parašo paslaugai reikalingas SIM korteles į naujus saugumo reikalavimus atitinkančias korteles keičia nemokamai.

Anksčiau išduoti m. parašo sertifikatai galios iki liepos 1 d. Iki šios dienos SIM kortelių nepasikeitusiems vartotojams m. parašo sutartys, vadovaujantis ES reglamentu ir RRT sprendimu, bus nutrauktos.

 

Naujiena!

ESPBI IS STATISTIKA

 

Dėl klausimų, susijusių su ESPBI IS, kreiptis į Registrų centro E. Sveikatos grupę

tel. +370 5 236 4577, el. paštu e.sveikata@registrucentras.lt.

Šiame tinklapyje galėsite prisijungti prie e. sveikatos sistemos. Ją sudaro centrinė e. sveikatos informacinė sistema (E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema – ESPBI IS) bei jos posistemės – elektroninis receptas ir medicininiai vaizdai. Portale rasite šiuos pagrindinius funkcionalumus: informacija apie gydymą, tyrimai ir siuntimai, receptai, medicininiai vaizdai, informacija apie skiepus, pažymos.

Atkreipiame pacientų ir jų atstovų dėmesį, kad paciento elektroniniai sveikatos įrašai e. sveikatos portale bus matomi tik tuomet, kai pacientui sveikatos priežiūros ir farmacijos paslaugas teikiančios įstaigos šiuos įrašus elektroniniu būdu perduos į ESPBI IS. Sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimas teikti elektroninius sveikatos įrašus į ESPBI IS vyksta laipsniškai. Įstaigos, kurios dalyvavo e. sveikatos sistemos 2009–2015 m. plėtros projektuose duomenis pradeda teikti pirmiausia. Kitos pasirengusios įstaigos duomenis pradės teikti vėliau.

 

Asmens duomenų apsauga

Valstybės įmonė Registrų centras tvarkydama fizinių asmenų asmens duomenis kelia sau pagrindinį tikslą - saugoti žmogaus pagrindines teises ir laisves, visų pirma jo teisę į asmens duomenų apsaugą, ir užtikrinti aukštą asmens duomenų apsaugos lygį. Detali informacija.

 

 

Naudinga informacija

Rekomendacijos ESPBI IS naudotojo darbo vietai

2017 m. ESPBI IS skaičiai ir faktai

Instrukcija sveikatos priežiūros įstaigoms ir vaistinėms kaip sudaryti sutartį ir pradėti naudotis ESPBI IS  SPĮ, kurios planuoja naudotis ESPBI IS per esveikata.lt portalą viešojo rakto generuoti nereikia !

Patvirtintas Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudotojų informacinių sistemų ir registrų pakeitimų valdymo proceso aprašas, kuriuo turi vadovautis naudotojai turintys savo informacinių sistemų ir/ar registrų integracines sąsajas su ESPBI IS.

E. sveikatos naudojimosi gairės

Sveikatos priežiūros įstaigų, naudojančių Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą, sąrašas

Sveikatos priežiūros įstaigų, dalyvavusių e.sveikatos sistemos 2009-2015 m. plėtros programoje, sąrašas

www.elektroninisparasas.lt

ESPBI IS administratoriaus vaidmens suteikimo sveikatos priežiūros įstaigos atstovui tvarka

Paketinis dokumentų pasirašymas žiniatinklio priemonėmis

Informaciniai filmukai kaip sugeneruoti vaiko sveikatos pažymos peržiūros kodą, išrašyti vaiko gimimo pažymėjimą, mirties liudijimą, e.receptą ir t.t.