Naujienos


Nuo šiandien asmenys, kurie nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. bankininkyste ar e. parašu) Galimybių pasą gali atsiimti ne tik Registrų centro padaliniuose, bet ir Lietuvos pašto skyriuose, "Sodros" padaliniuose ar vaistinėse. Bendras fizinių Galimybių paso išdavimo vietų skaičius Lietuvoje bus didesnis nei 1 tūkstantis.
 
Galimybė išplėsti fizinių Galimybių paso išdavimo vietų tinklą atsirado Vyriausybei praėjusį penktadienį priėmus tai numatančius teisės aktų pakeitimus. Juos priėjus per rekordiškai trumpą laiką - vos kelias dienas - Registrų centras kartu su minėtomis institucijomis atliko reikalingus technologinius pakeitimus, ištestavo paslaugos veikimą, pasirašė sutartis ir suorganizavo Galimybių paso išdavimo mokymus atskirų įstaigų darbuotojams.
 
Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė sako, kad sklandaus bendradarbiavimo su Lietuvos paštu, Lietuvos vaistinių asociacija ir "Sodra" dėka pavyko operatyviai sudaryti sąlygas išplėsti Galimybių paso distribucijos tinklą.
 
"Iki šiol asmenims, neturintiems ir nesinaudojantiems elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėms, Galimybių pasas buvo išduodamas fiziniuose Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, taip pat Galimybių pasus jau kurį laiką dalina ir mobili Registrų centro komanda. Matant išaugusį susidomėjimą atsirado ir poreikis išplėsti vietų, kuriose asmenys gali gauti atspausdintą Galimybių pasą, skaičių, todėl esame dėkingi už glaudų ir geranorišką bendradarbiavimą su Lietuvos paštu, "Sodra" ir Lietuvos vaistinių asociacija. Suvienytos pajėgos leidžia išplėsti Galimybių paso platinimo tinklą iki daugiau kaip 1 tūkst. fizinių vietų", - sako D. Vilytė.
 
Konkrečias atskirų įstaigų vietas bei Galimybių paso išdavimo tvarką galima rasti atskirų institucijų: Lietuvos pašto, "Sodros" bei konkrečių vaistinių tinklų interneto svetainėse. Kitos institucijos, pageidaujančios prisijungti prie Galimybių paso platinimo tinklo, gali kreiptis į Registrų centrą, kad būtų įvertintas reikalingų technologinių pakeitimų poreikis ir galimybės bei sutarčiai pasirašyti gautas E. sveikatos sistemos valdytojos Sveikatos apsaugos ministerijos pritarimas.
 
Kasdien Galimybių pasą atsiima tūkstančiai gyventojų
 
Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste). Tokiu būdu savo Galimybių pasą atsiima ar jį atsinaujina apie 50 tūkst. gyventojų kiekvieną dieną. Iš viso skaitmeniniu būdu Galimybių pasą bent kartą pasiėmusiu asmenų šiuo metu yra daugiau kaip 1,1 milijono.
 
Nurodytų elektroninių tapatybės patvirtinimo priemonių neturintiems asmenims Galimybių pasas nemokamai iki šiol buvo išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą. Iš viso tokiu būdu gyventojams buvo atspausdinta ir išduota daugiau kaip 60 tūkst. Galimybių pasų, pastarąją savaitę tokiu būdu savo Galimybių pasą viename iš Registrų centro padalinių kiekvieną dieną atsiimdavo vidutiniškai po 4,5 tūkst. gyventojų.
 
Nuo praėjusios savaitės Registrų centro mobili komanda taip pat lankėsi tose savivaldybėse, kuriose nėra fizinio klientų aptarnavimo padalinio ir visiems norintiems atspausdino Galimybių pasą. Iki šiol iš viso jau aplankytos keturios savivaldybės (Alytaus rajono, Kauno rajono, Birštono ir Kazlų Rūdos) ir iš viso išdalinta daugiau kaip 1,6 tūkst. Galimybių pasų. Šią savaitę mobili Registrų centro komanda taip pat ketina lankytis Šiaulių rajono savivaldybėje, kur Galimybių pasus dalins Kuršėnų bei Gruzdžių seniūnijose, taip pat Panevėžio rajono savivaldybėje. Kitą savaitę numatytos išvykos į Rietavo, Pagėgių, Neringos ir Vilniaus rajono savivaldybes.
 
Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 ligos, yra persirgęs COVID-19 liga, turi neigiamą mokamą PGR tyrimo rezultatą ar yra pasidarę serologinį antikūnų tyrimą ir turi pakankamai antikūnų. Galimybių pasą reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.

Gyventojams atsiveria daugiau galimybių patogiai ir nemokamai atsiimti Galimybių pasą – netrukus tai bus galima padaryti „Sodros“ padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose ir vaistinėse, kurios savanoriškai nuspręs teikti šią paslaugą bei valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose. Norėdami gauti Galimybių pasą gyventojai turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 
Kaip ir iki šiol, Galimybių pasas bus nemokamai išduodamas Registrų centro padaliniuose, jį taip pat galima atsisiųsti savarankiškai interneto svetainėje gpasas.lt. Ateinančias dvi savaites Registrų centro mobili komanda taip pat ketina tęsti vizitus į savivaldybes, kuriose nėra Registrų centro padalinių. Detalų vizitų grafiką galima rasti čia.
 
Norėdami gauti Galimybių pasą „Sodros“ padalinyje, gyventojai turės užsiregistruoti internetu (pasirinkti paslaugą „Galimybių pasas“) arba telefonu (+370) 5 250 0883. Registruotis galima jau dabar, paslauga bus pradėta teikti nuo rugsėjo 2 d.
 
Vaistinės prie Galimybių paso išdavimo gyventojams jungiasi savanoriškai, jų sąrašas bus paskelbtas artimiausiu metu. Pageidavimą teikti šią paslaugą jau yra pareiškę didieji vaistinių tinklai, jungiantys daugiau nei 800 vaistinių. Išduoti Galimybių pasus jos galės sudarę sutartis su Registrų centru, tai planuojama padaryti artimiausiomis dienomis.
 
Atsiimti Galimybių pasą Registrų centre, „Sodros“ skyriuje arba vaistinėje galės ne tik pats gyventojas, bet ir jo įgaliotas atstovas. Tokiu atveju pakaks laisvos formos rašytinio įgaliojimo, nurodant atstovaujamo asmens vardą, pavardę, asmens kodą bei konkretų atstovavimo tikslą – Galimybių pasui atsiimti. Atvykęs atsiimti Galimybių paso, atstovaujantis asmuo turės pateikti rašytinį įgaliojimą bei savo asmens dokumentą.
 
Galimybių pasą šiuo metu gali turėti daugiau nei 1,5 mln. gyventojų. Maždaug 1 mln. žmonių jau gavo Galimybių pasą elektroniniu būdu, 55 tūkst. atsiėmė spausdintą dokumentą. Dar apie 0,5 mln. gyventojų neatsiėmė Galimybių paso, nors atitinka jo kriterijus.
 
Primename, kad teisę į tam tikras kontaktines veiklas bei paslaugas patvirtina ne tik Galimybių pasas, bet ir gydymo įstaigos išduotos vakcinacijos, persirgimo arba atlikto tyrimo pažymos. Jas galima atsisiųsti prisijungus prie savo paskyros sveikatos portale www.esveikata.lt arba atvykus į gydymo įstaigą. 2021 m. balandžio 21 d. operacijų vadovo sprendimas Nr. V-891 „Dėl asmenų atitikties kriterijams patvirtinimo“ nurodo, kad atlyginimo dydis už šių dokumentų išdavimą neturi viršyti teikiamos paslaugos savikainos.

Lietuvoje naudojamas Galimybių pasas jau prieinamas ir asmenims, atlikusiems serologinį antikūnų tyrimą ir turintiems pakankamai antikūnų. Registrų centro rugpjūčio pradžioje atlikti technologiniai pakeitimai sudaro sąlygas Galimybių pasą turėti tiems asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga, tačiau persirgimo faktas nebuvo fiksuotas E. sveikatos sistemoje.
 
Sveikatos priežiūros specialistams e.sveikatos sistemoje jau sukurta galimybė duomenis apie antikūnų tyrimų rezultatus įvesti į naują, standartizuotą formą ir unifikuotai žymėti šių tyrimų rezultatus. Dėl antikūnų tyrimų įvairovės iki šiol sveikatos priežiūros specialistai šių tyrimų rezultatus įvesdavo įvairiai, todėl priimtas sprendimas standartizuoti tyrimų rezultatus ir taip įgalinti jų naudojimą Galimybių pasui.

Tad visi asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 d. atliks kiekybinius ar pusiau kiekybinius antikūnų tyrimus ir gaus teigiamus rezultatus, galės gauti Galimybių pasą.

Į Galimybių pasą įtraukti COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologinių imunologinių tyrimų rezultatai (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2).
 
Galimybių pasas asmeniui, turinčiam teigiamą antikūnų kiekį galios 60 dienų nuo antikūnų testo atlikimo datos.
 
"Iki šiol nebuvo galimybės antikūnų tyrimus atliekančioms įstaigoms į E. sveikatos sistemą, kurios pagrindu generuojamas Galimybių pasas, įvesti standartizuotus šių tyrimų rezultatus. Antikūnų testų yra net kelios rūšys, tad ir jų rezultatai, natūralu, gali skirtis, - kalba Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė. - Be to, iki šiol nebuvo sutarimo tarp sveikatos priežiūros specialistų, kiek šio testo pagrindu sugeneruotas Galimybių pasas turėtų galioti. Įdiegus sprendinius, gydymo įstaigos jau gali naudoti standartizuotą duomenų įvedimo formą".
 
Galimybių pase nelieka antigeno testo, trumpėja PGR testo galiojimas
 
Vyriausybės sprendimu, Galimybių pasas nebebus generuojamas asmenims, remiantis neigiamu greitojo antigeno testo rezultatu. Nuo šiol Galimybių pasai bus generuojami tik gavus neigiamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą. Atkreiptinas dėmesys, kad trumpėja PGR tyrimo galiojimo laikas - vietoj 72 valandų nuo šiol jis galios 48 valandas skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.
 
Reikalinga pabrėžti, kad nuo šiol Galimybių pasai bus formuojami tik mokamų SARS-CoV-2 PGR tyrimų pagrindu. Tačiau išimtys taikomos tiems asmenims, kurie dėl kontraindikacijų negali skiepytis ir jam atliekamas nemokamas SARS-CoV-2 PGR tyrimas. Taip pat išimtys bus taikomos ir nėščiosioms. Tokiais atvejais asmenys turės pateikti tai patvirtinantį sveikatos išrašą kartu su neigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.
 
Ir toliau Galimybių pasą gaus asmenys, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimosi schema ir persirgę Covid-19 liga, kai tai patvirtinta PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatais.
 
Primenama: Galimybių pasą reikalinga atnaujinti kas 2 mėnesius
 
Registrų centras primena, kad šią savaitę buvo pratęstas Galimybių paso atnaujinimo terminas ir nuo šiol Galimybių paso QR kodą norintiems juo naudotis asmenims reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.
 
Tačiau reikalinga atkreipti dėmesį į tai, kad kaskart atnaujintas Galimybių pasas, nepriklausomai nuo nurodyto galiojimo termino, galios pagal nustatytas Galimybių paso išdavimo sąlygas ir terminus - kaip antai, 210 dienų nuo diagnozuotos Covid-19 ligos, 48 val. po neigiamo PGR testo ar 60 d. nuo teigiamo antikūnų testo. Praėjus nustatytiems persirgimo ar laboratorinių tyrimų galiojimo terminams, tikrinant Galimybių paso QR kodą, jis bus negaliojantis.
 
Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu nėra nustatytas Galimybių paso galiojimo terminas po vakcinacijos, tad galiojimas - neribotas, tik reikalingas periodinis pačio Galimybių paso atnaujinimas.
 
Vietoj Galimybių paso galioja ir kiti dokumentai
 
Registrų centras primena, kad pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo PGR testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie e.sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Galima naudoti telefone arba atspausdintus.
 
Tačiau rekomenduojama turėti Galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti Galimybių pasą yra labai paprasta - užtenka nuskanuoti QR kodą.
 
Apie Galimybių pasą
 
Gegužės pabaigoje šalyje įsigaliojęs vadinamasis Galimybių pasas sudarė sąlygas jį turintiems asmenims taikyti švelnesnes karantino sąlygas. Pagal Vyriausybės patvirtintas taisykles, Galimybių pasą gali gauti asmenys, pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, šia liga persirgę ar neigiamą COVID-19 PGR testo rezultatą turintys asmenys.
 
Per visą laikotarpį Galimybių pasą atsisiuntė per 700 tūkst. žmonių, kartu su pakartotiniais atsisiuntimais bendras Galimybių paso atsisiuntimų skaičius viršija 2 milijonus. Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste). Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems Galimybių pasas išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose - nuo gegužės pabaigos tokiu būdu iš viso išduota daugiau nei 20 tūkst. Galimybių pasų.
Daugiau informacijos apie Galimybių pasą - https://www.registrucentras.lt/p/1420.

Nuo praėjusios savaitės įsigaliojęs 1 mėnesio Galimybių paso galiojimo terminas nuo šiol ilginimas iki 2 mėnesių.  Tai reiškia, kad Galimybių paso QR kodą nuo šiol reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.
 
Atkreiptinas dėmesys, kad kaskart atnaujintas Galimybių pasas, nepriklausomai nuo nurodyto galiojimo termino, galios pagal numatytas Galimybių paso išdavimo sąlygos ir terminus – kaip antai, 210 dienų nuo diagnozuotos Covid-19 ligos ar nustatytų laboratorinių testų rezultatų galiojimo terminų (48 val. po neigiamo antigeno ar  72 val. po PGR testo). Praėjus nustatytiems persirgimo ar laboratorinių tyrimų galiojimo terminams, tikrinant Galimybių paso QR kodą, jis bus negaliojantis.
 
Primename, kad Galimybių pasą gali gauti asmenys gavę neigiamą Covid-19 testo rezultatą, pasiskiepiję ar persirgę šia liga.
 
Gegužės pabaigoje šalyje įsigaliojęs vadinamasis Galimybių pasas sudarė sąlygas jį turintiems asmenims taikyti švelnesnes karantino sąlygas. Per visą laikotarpį Galimybių pasą atsisiuntė daugiau kaip 700 tūkst. asmenų, kartu su pakartotiniais atsisiuntimais bendras Galimybių paso atsisiuntimų skaičius viršija 2 milijonus.
 
Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu ar e. bankininkyste). Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems Galimybių pasas išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose – nuo gegužės pabaigos tokiu būdu iš viso išduota per 13 tūkst. Galimybių pasų.
 
Daugiau informacijos apie Galimybių pasą - https://www.registrucentras.lt/p/1420

Liepos 1-ąją visa Europa turi būti pasiruošusi ES Skaitmeninio COVID pažymėjimui. Lietuva viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių suteikia savo gyventojams galimybę pasinaudoti šiuo pažymėjimu ir laisviau kirsti ES ir Šengeno erdvės valstybių sienas. Šiuo metu sugeneruoti jau pirmieji 300 tūkst. ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų. Kaip ir planuota, toliau darbai vyksta etapais. Numatoma, kad visa informacija apie vakcinuotus, persirgusius ar tyrimus atlikusius asmenis e.sveikatos platformoje bus sukelta per dvi savaites.
 
E.sveikata platformoje išduodami trijų tipų pažymėjimai:
  • ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (vakcinavimo);
  • ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (PGR tyrimo rezultatų);
  • ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (persirgimo fakto).
 
„Galime pasidžiaugti – Lietuvos startas puikus, ir dar prieš liepos 1-ąją visi Lietuvos gyventojai turės galimybę keliaudami jau naudoti savąjį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą. Padarytas didelis darbas, parengiant sistemas šiam naujam funkcionalumui. Planuojama, kad visos pažymos bus parengtos artimiausiu metu. Procesas, kaip ir planuota, vyksta etapais“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.
 
„Pirmieji gyventojai savo e. sveikatos paskyroje jau gali rasti jiems sugeneruotus persirgimo COVID-19 liga, vakcinacijos nuo COVID-19 ligos ar testavimo rezultatų pažymėjimą. Prisijungus prie savo paskyros, naudojant įprastas elektronines tapatybės atpažinimo priemones, pagrindiniame paciento puslapyje tereikia susirasti meniu juostą „Pažymėjimai“ ir, jeigu pažymėjimas jau sugeneruotas, jį tiesiog atsisiųsti ir išsisaugoti išmaniajame įrenginyje arba atsispausdinti. Nesinaudojantys informacinėmis technologijomis gali paprašyti savo artimųjų pagalbos, kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad šie atsiųstų paciento pažymėjimą arba sukurtų atstovavimą kitam asmeniui. – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius. – Šiai dienai E. sveikatos sistemoje yra sugeneruota apie 300 tūkst. tokių pažymėjimų. Dėl itin didelės duomenų apimties ir siekiant išvengti papildomo sistemų apkrovimo šie pažymėjimai generuojami etapais. Dirbame atsakingai ir planuojama, kad jau artimiausiu metu jau bus sugeneruoti visi pažymėjimai“.
 
Atkreipiame dėmesį, kad valstybės dar nėra sutarusios dėl bendrų taisyklių keliautojams, todėl prieš vykstant į užsienį būtina pasidomėti, kokias atvykimo ir buvimo šalyje sąlygas taiko valstybė, į kurią vykstama. Šią informaciją galima rasti tinklalapyje reopen.europa.eu arba šalies į kurią vykstate ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.
 
Be to, svarbu žinoti, kad ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra tik nauja duomenų perdavimo forma, kuri nuo liepos 1 dienos bus vieninga visoje Europos Sąjungoje. Šioje formoje teikiami duomenys Lietuvos žmonėms ir anksčiau buvo pasiekiami per e.sveikatos platformą. Tai reiškia, kad žmonėms, ketinantiems keliauti, tačiau neturintiems sugeneruotų ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo, jaudintis nėra dėl ko. Kaip iki šiol jie keliavo, gavę pažymas dėl persirgimo koronaviruso infekcija, vakcinavimo ir tyrimo duomenų iš e.sveikatos, taip ir dabar šios pažymos išduodamos ir galioja.
 
Atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima prisijungus prie savo paskyros elektroninės sveikatos portale www.esveikata.lt. PDF formatu išduodamą dokumentą galima naudoti atspausdintą arba išsaugotą elektroniniame įrenginyje. Instrukciją, kaip jį atsisiųsti, rasite ČIA.
 
Primename, kad Lietuvoje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja atvykstantiems keliautojams, kurie:
  • pilnai pasiskiepijo nuo COVID-19 ligos: „Comirnaty“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 7 paroms, „Janssen“ vakcina – po vienos dozės suleidimo praėjus 14 parų, „Moderna“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 14 parų, „Vaxzevria“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 15 dienų;
  • persirgo COVID-19 liga, įsigalioja praėjus 11 dienų po gauto teigiamo PGR tyrimo rezultato ir galioja ne ilgiau kaip 180 dienų nuo tyrimo atlikimo dienos;
  • turi neigiamą PGR arba antigeno testo rezultatą (PGR tyrimo ir antigeno testo rezultatai galioja 72 valandas).
 
Visose ES šalyje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas taps prieinamas nuo 2021 m. liepos 1 d., tačiau jis jau yra pripažįstamas ir gali būti naudojamas vykstant į tas ES šalis, kurios jau jį išduoda. Šalių, naudojančių ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, sąrašą galite rasti ČIA.
 
Planuojama, kad iki liepos 1 d., kai šis ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas apjungs visas ES ir Šengeno erdvės valstybes, Lietuvoje atsiras patogiam atsisiuntimui ir tikrinimui skirtos mobiliosios programėlės – „Wallet“ ir „Verifier“. „Wallet“ programėlė leis lengvai atsisiųsti ir turėti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą savo elektroniniame įrenginyje. „Verifier“ programėlė galės nuskaityti dokumento QR kodą ir bus skirta Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte (oro, jūrų uostuose ar sausumos sienos kirtimo vietose).
 
Pažymėjimo duomenis verslininkai ir paslaugų tiekėjai šalies viduje tikrins taip pat, kaip iki šiol tikrindavo užsienio piliečių pateikiamus dokumentus, įrodančius vakcinaciją, persirgimą ar atliktą testą bei jo galiojimo laiką, atsižvelgdami į reikalavimus švelnesnėms karantino rėžimo priemonėms.
 

Gegužės 24 d. įsigaliojo vadinamasis Galimybių pasas – technologinis sprendimas, suteikiantis galimybę persirgusiems, paskiepytiems ar neigiamą COVID-19 testo rezultatą turintiems asmenims pasinaudoti švelnesnėmis karantino sąlygomis. Gauti ir patikrinti Galimybių pasą galima interneto puslapyje www.gpasas.lt.
 
Galimybių pasas leidžia teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, laisvalaikio pramogas, asmenines šventes, taip pat panaikins apribojimus apgyvendinimo įstaigoms bei leis grįžti į kontaktinį darbą.
 
Kaip gauti Galimybių pasą?
 
Galimybių pasui gauti interneto puslapyje per elektroninius valdžios vartus reikia suvesti asmens autentifikavimo duomenis ir išsisaugoti gautą QR kodą telefone ar kompiuteryje arba jį išsispausdinti. Tikrinantiems šio dokumento galiojimą ir originalumą kartą prisijungus prie šio puslapio tereikia šį QR kodą nuskaityti telefonu ar planšete.
 
Kas gali gauti Galimybių pasą?
 
Galimybių pasą gali gauti trys grupės žmonių: pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tiek pasiskiepijusiems, tiek persirgusiems Galimybių paso statusą (QR kodą) reikia atsinaujinti kas 7 dienas, testas galios 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.
 
Pagrindinis testavimo būdas Galimybių pasui gauti turėtų būti greitieji antigeno testai, kadangi jų rezultatų sulaukiama operatyviausiai.
 
Planuojama, kad artimiausiu metu Galimybių paso lengvatomis galės naudotis ir antikūnų testo rezultatus turintys asmenys.  Asmenims iki 16 metų, norintiems naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis, pakaks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 

Vakcinoms – skirtingi algoritmai

Vakcinoms „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech“ ir „Pfizer“) ir „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) būtinos 2 vakcinų dozės. Pasiskiepijus šiomis vakcinomis Galimybių pasą galima bus gauti praėjus 1 savaitei po antrosios vakcinos dozės suleidimo. „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) ir „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakciną gavusiems asmenims Galimybių pasą bus galima gauti praėjus 4 savaitėms po vakcinos suleidimo. Svarbu: „Vaxzevria“ vakcina pasiskiepijusiems dar būtinas antrasis skiepas, kurį reikės gauti ne ilgiau kaip per 12 savaičių po pirmosios dozės suleidimo.
 
Sąlygos persirgusiems COVID-19

Persirgusiems COVID-19 žmonėms koronaviruso diagnozė turės būti patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu. Tam, kad būtų galima naudotis Galimybių pasu, nuo šio teigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 180 dienų, o saviizoliacijos terminas turi būti pasibaigęs. Jeigu žmogus persirgo COVID-19, tačiau nesikreipė į šeimos gydytoją, E. sveikatos sistemoje esančioje jo ligos istorijoje persirgimo faktas nebus užfiksuotas. Tokiu atveju asmuo turėtų susisiekti su savo šeimos gydytoju, kad šis duomenis apie persirgimą įvestų į E. sveikatos sistemą.
 
Galimybių paso statusą reikės atnaujinti kas 7 dienas

Tiek pasiskiepijusiems, tiek persirgusiems Galimybių paso statusą (QR kodą) reikės atsinaujinti kas 7 dienas, kadangi galimybė susirgti išlieka tiek persirgus koronavirusu, tiek pasiskiepijus. Vakcinuotiems ar persirgusiems asmenims specialiai sukurtame interneto puslapyje per elektroninius valdžios vartus kas 7 dienas reikės suvesti asmens autentifikavimo duomenis ir kaskart išsisaugoti suteiktą QR kodą telefone ar kompiuteryje.
 
 
 
Daugiau informacijos apie Galimybių pasą ir atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus galima rasti čia.

Registrų centras atliko techninius patobulinimus, kurie leidžia vaistinėms pildyti vakcinacijos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įrašus Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (ESPBI IS). Tai galės atlikti išplėstinės praktikos vaistininkai, kuriems nuo kovo pradžios leista teikti vakcinacijos paslaugas.
 
Dėl vakcinų nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ir vakcinacijai reikalingų priemonių skyrimo vaistinės turi pačios kreiptis į savivaldybes, kurios paskirstys vakcinas ir visas reikalingas priemones atsižvelgdamos į gaunamus vakcinų kiekius ir skiepijančių įstaigų pareikštus poreikius.
 
Skiepijimo nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paslauga minėtą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją turinčiose vaistinėse bus tokia pat saugi, kaip ir vakcinuojantis kitose gydymo įstaigose, mat visur galioja tie patys paslaugų kokybės bei saugumo reikalavimai. Išplėstinės praktikos vaistininkas lygiai taip pat turi įvertinti atvykusio skiepytis gyventojo sveikatos būklę ir įsitikinti, kad ji leidžia atlikti vakcinaciją. Tik įvertinęs visas aplinkybes, vaistininkas priims sprendimą – skirti vakciną ar nukreipti asmenį gydytojo konsultacijai.
 
Informacija išplėstinės praktikos vaistininkams, kaip tvarkyti vakcinacijos įrašus ESPBI IS pateikiama instrukcijoje.

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama mažinti COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos plitimo grėsmes ir palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems, praneša, kad yra parengta asmenų, pasiskiepijusių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina, pažyma. Atkreipiame dėmesį į tai, kad nepriklausomai nuo to, ar asmuo paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne, ir siekiant užtikrinti lygias nepaskiepytų asmenų teises, taip pat yra parengta asmenų, turinčių neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos (koronaviruos infekcijos), pažyma. Abi šios pažymos yra dvikalbės (parengtos lietuvių ir anglų kalbomis). Šiuos dokumentus asmuo, atvykstantis / grįžtantis į Lietuvą iš užsienio valstybės galės pateikti prieš patenkant į keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais transporto priemonę. Toks dokumentas taip pat galėtų būti naudojamas tose šalyse, kurios taiko atitinkamus reikalavimus keliautojams. Tačiau prieš vykstant į konkrečią šalį rekomenduojama išsiaiškinti, kokie dokumentai yra tinkami. 
 
Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad asmenys, prisijungę prie savo paskyros e. sveikatos portale, adresu www.esveikata.lt, galės matyti, atsisiųsti ir prireikus atsispausdinti minėtas pažymas. Nesant galimybių prisijungti prie e. sveikatos portalo (pavyzdžiui, neturint elektroninio parašo ar autentifikavimosi užtikrinimo priemonių per bankinę sistemą), rekomenduojame dėl pažymų išdavimo kreiptis į gydymo įstaigas.
 
Informaciją kaip atsisiųsti COVID-19 ligos (koronaviruso inkecijos) pažymas rasite čia:
 
 
Papildyta:
 

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais vykdo projektą ESPBI IS plėtra. Projekto tikslas – didinti ESPBI IS naudotojams sukurtų E. sveikatos sistemos priemonių naudojimo patrauklumą ir gebėjimus jomis naudotis, užtikrinant šių priemonių sklaidą, tinkamumą naudoti, integruoti E. sveikatos sistemos priemones į kasdienę specialistų veiklą.
 
Prašome užpildyti anketą. Jūsų atsakymai mums padės nustatyti Jūsu poreikius ir gerinti E. sveikatos sistemos paslaugų kokybę.
 
Apklausa baigėsi.

 
 
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
 
Projektas Nr. 02.3.1-CPVA-V-525-25-0001 „Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos plėtra“ 
 
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais valstybės įmone Registrų centru, Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, viešąja įstaiga Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis, viešąja įstaiga Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikomis, viešąja įstaiga Klaipėdos universitetine ligonine, viešąja įstaiga Centro poliklinika ir viešąja įstaiga Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi įgyvendina  projektą Nr. Nr. 02.3.1-CPVA-V-525-25-0001 „Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos plėtra“ (toliau – Projektas).
 
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 2 prioriteto „Informacinės visuomenės skatinimas“ 02.3.1-CPVA-V-525 priemonę „Elektroninės sveikatos paslaugos“.
 
Projekto tikslas – didinti ESPBI IS naudotojams sukurtų E. sveikatos sistemos priemonių naudojimo patrauklumą ir gebėjimus jomis naudotis, užtikrinant šių priemonių sklaidą, tinkamumą naudoti, integruoti E. sveikatos sistemos priemones į kasdienę specialistų veiklą.
 
Projekto įgyvendinimo metu bus modernizuotos šios el. paslaugos:
 
- saugi prieiga pacientams prie asmeninės elektroninės sveikatos istorijos;
 
- saugi prieiga paciento Elektroninės sveikatos istorijos tvarkyti ir prie kitų E. sveikatos paslaugų sveikatos specialistams, dirbantiems įstaigose, neturinčiose savo informacinių sistemų;
 
- saugi prieiga prie paciento Elektroninės sveikatos istorijos ir kitų E. sveikatos paslaugų sveikatos priežiūros įstaigoms, turinčioms savo informacines sistemas, per ESPBI IS duomenų mainų posistemę.
 
Įgyvendinus Projektą bus padidintas ESPBI IS naudojimo patrauklumas modernizuojant egzistuojančius komponentus, sukuriant naujus funkcionalumus ir padidinant ESPBI IS greitaveiką; modernizuota ESPBI IS, sukuriant naujus procesus, susijusius su nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų tvarkymu, ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimu ir e. recepto posistemės funkcionalumais; padidintas sveikatos priežiūros įstaigų hospitalinės informacinės sistemos integracijos su ESPBI IS ir asmens duomenų saugos brandos lygis.
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo 2020 m. kovo 20 d. iki 2023 m. kovo 31 d.
 
Projekto vertė 7 474 688,74 Eur.
 

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu atnaujinus vairuotojų psichikos sveikatos tikrinimo reikalavimus, transporto priemonių vairavimui reikšmingos įtakos neturinčios ligos, tokios kaip lengvos formos nuotaikos sutrikimai, manija ar depresija, tam tikros fobijos ir neuroziniai sutrikimai, nebebus kliūtimi gauti teisę vairuoti.
 
Tais atvejais, kai pacientai serga sunkesnėmis nuotaikos sutrikimų formomis, dėl jų galimybės vairuoti motorines transporto priemones individualiai spręs gydytojai.
 
Prie ligų, kurios neleidžia vairuoti motorinių transporto priemonių, taip pat nebus priskiriami valgymo, miego, įpročių ir potraukių sutrikimai, po gimdymo atsirandantys psichikos ir elgesio sutrikimai bei tam tikri elgesio sindromai, susiję su fiziologiniais sutrikimais ir fiziologiniais veiksniais.
 
Norint atlikti sveikatos apžiūrą, būtiną vairavimo teisėms gauti, pas psichiatrą apsilankyti vis tiek reikės, tačiau sąrašas psichikos sutrikimų, kuriems esant negalima vairuoti, yra gerokai sutrumpėjęs.
 
Kaip ir anksčiau, vairuotojo pažymėjimai nebus išduodami asmenims, turintiems tam tikrų sutrikimų, pasireiškiančių psichozėmis, taip pat kai kurių asmenybės sutrikimų, kurie labai trikdo nuovoką, elgesį ar sugebėjimą prisitaikyti. Išimtis bus taikoma tik tais atvejais, kai pateikiama gydytojo psichiatro išvada ir prireikus reguliariai atliekamos medicininės apžiūros.
 
Vairuotojų profesionalų sveikatai kai kurių psichikos ir elgesio sutrikimų atvejais, kaip ir ankstesniame reglamentavime, taikomi griežtesni ribojimai nei nesusijusių su ūkine veikla transporto priemonių vairavimo kategorijoms.
 
Spręsdamas individuliai dėl paciento teisės vairuoti, sveikatos patikrinimą atliekantis gydytojas turės atsižvelgti į tiriamojo psichikos ir charakterio ypatumus, adaptacijos kokybę, patologinio proceso grįžtamumą ir jo progresavimą bei kitus veiksnius.
 
Sprendžiant individualiai dėl psichikos ir elgesio sutrikimų bus galima skirti trumpesnį pakartotino sveikatos tikrinimo laikotarpį.
 
Ankstesniame teisės akte buvusios nesunkios psichikos ligos, neturinčios įtakos vairavimo įgūdžiams užkirsdavo kelią psichologinės ar psichiatrinės pagalbos gavimui vairuojančių asmenų tarpe.  Vairuotojai, ypač profesionalai, buvo linkę nesikreipti pagalbos, slėpti ligas ar psichologines problemas, gydytis privačiai. Psichikos ligų, trukdančių gauti teisę vairuoti, skaičiaus mažinimas sudaro pagrindą kovai su psichikos ligų stigmatizacija Lietuvoje.
 
Ministro įsakymą rasite ČIA.
 

Sveikatos apsaugos ministerija siekdama tinkamai valdyti Lietuvos Respublikos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos visoje šalyje dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmes ir užtikrinti sklandų vakcinacijos procesą vos tik SPĮ pasieks pirmosios vakcinos nuo COVID 19 dozės, papildomai prašo supažindinti įstaigų darbuotojus, atsakingus už vakcinacijos procesą, su vakcinacijos įrašų (elektroninis medicininis dokumentas E063) tvarkymu elektroniniu būdu naudojantis e. sveikatos portalu arba SPĮ informacinėje sistemoje, per kurią duomenys teikiami į ESPBI IS. Atkreipiame dėmesį, kad įrašus atlikti gali medicinos gydytojo, slaugytojo ir akušerio licenciją turintys sveikatos priežiūros specialistai.
 
Kuriant vakcinacijos įrašus su Pfizer and BioNTech vakcina būtina pasirinkti:
  • Užkrečiama liga – COVID-19 liga (koronaviruso infekcija)
  • Vaistinis preparatas – Comirnaty
Kuriant vakcinacijos įrašus su Moderna vakcina būtina pasirinkti:
  • Užkrečiama liga – COVID-19 liga (koronaviruso infekcija)
  • Vaistinis preparatas – COVID-19 Vaccine Moderna
Kuriant vakcinacijos įrašus su AstraZeneca vakcina būtina pasirinkti:
  • Užkrečiama liga – COVID-19 liga (koronaviruso infekcija)
  • Vaistinis preparatas – Vaxzevria
Kuriant vakcinacijos įrašus su Janssen vakcina būtina pasirinkti:
  • Užkrečiama liga – COVID-19 liga (koronaviruso infekcija)
  • Vaistinis preparatas – COVID-19 Vaccine Janssen
 
 
Su detalesne instrukcija, kaip pateikti vakcinacijos įrašus e. sveikatos portale, galite susipažinti čia.
 

Teikiame informaciją, kaip į ESPBI IS pateikti laboratorinių tyrimų, susijusių su COVID-19 liga diagnostika, užsakymus ir atsakymus.
 
PGR tyrimai
 
Tyrimų pavadinimai ESPBI IS:
  • SARS-COV-2 viruso sukeltos COVID-19 ligos diagnostika
  • SARS-COV-2 viruso sukeltos COVID-19 ligos diagnostika (GeneExpert)
 
Greitieji serologiniai tyrimai
 
Tyrimų pavadinimai ESPBI IS:
  • Greitasis serologinis testas koronavirusui SARS-CoV-2 specifiškiems IgM ir IgG klasės antikūniams nustatyti
 
 
Serologiniai tyrimai
 
Tyrimų pavadinimai ESPBI IS:
  • Serologinis imunologinis tyrimas IgG, IgM ir (ar) IgA klasės antikūnams prieš SARS-CoV-2 nustatyt
Šiems tyrimams gali būti naudojamos greitųjų serologinių tyrimų instrukcijos, atsakymai pateikiami priklausomai nuo gauto rezultato.
 
 
 
Imunizacija užsienyje
 
 
 
Kilus klausimų dėl duomenų pateikimo prašome kreiptis į e. sveikatos skambučių centrą telefonu +370 5 236 4577 arba el. paštu e.sveikata@registrucentras.lt
 

Primename, kad duomenys susiję su vakcinacijos įrašais visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose (SPĮ) privalomai turi būti tvarkomi elektroniniu būdu nuo 2019 m. liepos 1 d.
 
Sveikatos apsaugos ministerija siekdama tinkamai valdyti Lietuvos Respublikos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos visoje šalyje dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmes ir užtikrinti sklandų vakcinacijos procesą vos tik SPĮ pasieks pirmosios vakcinos nuo COVID 19 dozės, papildomai prašo supažindinti įstaigų darbuotojus, atsakingus už vakcinacijos procesą, su vakcinacijos įrašų (elektroninis medicininis dokumentas E063) tvarkymu elektroniniu būdu naudojantis e. sveikatos portalu (instrukcija pridedama) arba SPĮ informacinėje sistemoje, per kurią duomenys teikiami į ESPBI IS. Atkreipiame dėmesį, kad įrašus atlikti gali medicinos gydytojo, slaugytojo ir akušerio licenciją turintys sveikatos priežiūros specialistai.
 
 
 

 
Sveikatos apsaugos ministerija siekdama tinkamai užtikrinti sklandžią COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ambulatorinio gydymo tvarką primena šeimos gydytojams apie galimybę Elektroninėje sveikatos paslaugų bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (ESPBI IS) gauti pranešimus apie jūsų pacientams atliktus tyrimus dėl COVID-19 ligos.
Kaip sužinoti, apie jūsų pacientams atliktus tyrimus dėl COVID-19 ligos, galite susipažinti pateikiamoje instrukcijoje.
 

Gerbiamas kliente,
 
informuojame, kad siekiant padidinti asmens tapatybės identifikavimo ir elektroninių dokumentų duomenų pasirašymo mobiliuoju parašu paslaugų (toliau – Paslaugos) saugumą, SK  ID Solution AS savo klientams, mobiliuose tel. naudojantiems jų išduotą el. parašo įrangą (UAB Tele2, UAB Telia ir UAB Bitė klientai), įvedė reikalavimą prieš pasirašant el. dokumentus šalia asmens kodo nurodyti ir mobilaus telefono, kuriuo kuriamas parašas numerį. Tuo yra siekiama išvengti sukčiavimo internete atvejų, kai pasinaudojant pasirašančio asmens neapdairumu bandoma priversti jį pasirašyti nežinomo turinio duomenis ar dokumentus.
Siekdama užtikrinti šios naujos saugumo nuostatos vykdymą ID Solution AS informacinės sistemos, aptarnaujančios mobilaus el. parašo kūrimą, nebepriima parašo kūrimo užklausų jeigu nėra nurodytas pasirašančio asmens kodas ir telefono numeris.

 
Primename, kad nuo 2020 metų gegužės 1 d. įsigaliojo naujos formos Mokinio sveikatos pažymėjimas (toliau – Pažymėjimas), patvirtintas 2004 m. gruodžio 24 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu  Nr. V-951 „Dėl statistinės apskaitos formos Nr. 027-1/a „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“. Pridedame informacinę medžiagą sveikatos priežiūros specialistams (pridedamos rekomendacijos .pdf faile), atliekantiems mokinių profilaktinį sveikatos patikrinimą, kaip tinkamai e. sveikatos priemonėmis užpildyti Pažymėjimą. Atkreipiame dėmesį, kad įvesta informacija iš ESPBI IS perduodama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą, kurią visuomenės sveikatos specialistai naudoja mokinių ugdymo veiklai užtikrinti.
 
Tėvai (globėjai) prisijungę prie www.esveikata.lt portalo Pažymėjimą gali apsispausdinti arba sukurti jo peržiūros kodą.
 
 

Atstačius e. sveikatos sistemos veiklą padidėjo pirmą kartą prie šios sistemos prisijungusių vartotojų skaičius. Jiems teiraujantis, kodėl yra matoma tik dalis jų ligos istorijos arba ji nėra matoma visai, Registrų centras dar kartą patikina, kad atstatant e. sveikatos sistemą buvo išsaugoti ir atkurti visi prieš tai joje buvę duomenys ir primena, dėl kokių priežasčių tam tikrų duomenų apie pacientą joje gali nebūti.
 
Besivadovaudamos sveikatos apsaugos ministro įsakymu, prie nacionalinės e. sveikatos sistemos yra prisijungusios beveik visos viešojo sektoriaus gydymo įstaigos ir didžioji dalis privačių įstaigų.
 
Sveikatos priežiūros įstaigos turi užtikrinti, kad į e. sveikatos sistemą būtų teikiami duomenys, susiję su ambulatorinio apsilankymo aprašymu, stacionaro epikrize, e. receptu, siuntimu konsultacijai, tyrimams, gydymui, atsakymu į siuntimą konsultacijai, tyrimams, gydymui, diagnostinio tyrimo aprašymu, vakcinacijos įrašu, laboratorinių tyrimų užsakymais ir atsakymais dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostikos, vaiko gimimo pažymėjimu, medicininiu mirties liudijimu, vairuotojo sveikatos patikrinimo medicinine pažyma, vaiko sveikatos pažymėjimu, asmens privalomojo sveikatos tikrinimo kortele.
 
Svarbu atkreipti dėmesį, kad į e. sveikatos sistemą nėra perkeliami istoriniai duomenys iš popierinių ligos istorijų. Kitaip tariant, sistemoje saugomi tik tie duomenys, kuriuos sveikatos priežiūros įstaiga įveda į e. sveikatą.
 
Jei susiduriate su situacija, kai jums aktualių sveikatos duomenų nėra jūsų sveikatos istorijoje, rekomenduojame kreiptis į jums paslaugas suteikusią sveikatos priežiūros įstaigą.
 
Registrų centras primena, kad visus sukauptus duomenis iš kopijavimo įrenginių pavyko sėkmingai atkurti ir nuo antradienio pietų sistema sėkmingai veikia. Vis dėlto, atkūrus sistemos veiklą dėl jos kompleksiškumo gali pasitaikyti pavienių trikdžių, apie kuriuos prašome informuoti Registrų centro konsultantus el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt arba telefonu +370 5 236 4577.

 
 
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo liepos 1 d. tam tikrų kategorijų gyventojams nebereikia mokėti priemokų už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones.
 
Paciento priemoka yra kompensuojama visiems 75 metų ir vyresniems gyventojams, taip pat neįgaliesiems ir pensininkams, jeigu jų pajamos yra mažesnės nei 238,45 eurai per mėnesį.
 
Neįgaliaisiais laikomi asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, 55 proc. ir mažesnis darbingumo lygis arba specialiųjų poreikių lygis.
 
Visų paminėtų kategorijų gyventojams paciento priemoką apmoka Valstybinė ligonių kasa arba Teritorinės ligonių kasos, todėl patiems gyventojams, atsiimant vaistus pagal elektroninius receptus, nieko primokėti nereikia.
 
Jokių papildomų prašymų arba dokumentų taip pat teikti nereikia, nes asmens teisė į paciento priemokos padengimą nustatoma automatiškai ir perduodama vaistinėms per Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą.
 
Kaip ir iki šiol, vaistinėje pakanka pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 
SAM Spaudos tarnyba
 
 
 

Naują versiją – GoSignCore (senoji – LocalSign) reikia įsidiegti iki 2020 m. liepos 24 d. Naujoji versija yra multiplatforminė, joje realizuotas automatinis naujinimas ir kiti svarbūs patobulinimai patogesniam ir greitesniam pasirašymui.
Diegiant naują programinę įrangą senoji turėtų išsidiegti automatiškai. Visgi, jei taip nutiktų, kad sena, LocalSign, programinė įranga neišsidiegs, prašome ją išinstaliuoti.
Atnaujinta informacija apie laikmenas, tvarkykles, instrukcijas: https://www.elektroninis.lt/lt/paruosti-kompiuteri
Kilus klausimams ar problemoms įdiegiant\išdiegiant programinę įrangą prašome kreiptis į pagalba@elektroninis.lt, arba tel. +370 5 268 8262.