|
Grįžti į įprastinę versiją ›
E. sveikatos sistemos apkrova padidėjusi
Registruotis vizitui Prisijungti
Pateikite savo klausimą
Siųsti

DUK

Kokie elektroninio parašo sertifikatai naudojami ESPBI IS, kokia tiekėjų kontaktinė informacija ir kaip paruošti kompiuterį darbui?

Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema priima visus elektroninio parašo sertifikatus, sudarytus pagal Nacionalinio sertifikavimo profilį, kuriuose ir autentifikavimo, ir pasirašymo sertifikatai turi asmens kodą.

Elektroninio parašo sertifikatų tiekėjai:

1. Registrų centro Sertifikatų centras

2. Asmens tapatybės kortelės (Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos)

 

Darbo vietų paruošimui rekomenduojama naršyklė būtų Internet Explorer 11.0 (ar vėlesnė) versija Windows operacinei sistemai (tame tarpe Windows 10).

Kaip paruošti kompiuterį darbui

Kontaktinė informacija tel. 852688262.

Ar Sveikatos priežiūros įstaigos gali dokumentus pasirašinėti MAC įrenginiais?

Pasirašyti dokumentus galima MAC/iOS įrenginiais tik naudojant mobilujį parašą. Naudojant el. parašą USB laikmenoje pasirašyti MAC įrenginiais negalima, nes pasirašymui USB įrenginiais reikalinga GoSignCore programinė įranga, kuri veikia tik su Windows OS.

Kaip atsisakyti SMS žinučių paslaugos?

Yra galimybė sumažinti siunčiamų žinučių kiekį per IPR IS "Pranešimų šablonai" - įstaiga pati pasirenka kokias žinutes nori teikti pacientams.

Jei nusprendėte atsisakyti SMS paslaugos prašome susisiekti su Verslo klientų skyriumi tel. 85 262 22 22 arba el. paštu versloklientai@registrucentras.lt.

Kaip nutraukti sutartį dėl naudojimosi ESPBI IS?

Dėl ESPBI IS sutarties nutraukimo prašome susisiekti su Verslo klientų skyriumi tel. 85 262 22 22 arba el. paštu versloklientai@registrucentras.lt. 

Ką daryti jei ESPBI IS sistemoje yra neteisingai rodomi gydymo įstaigos kontaktiniai duomenys (pateiktas asmeninis įstaigos direktoriaus mobilusis numeris)?

Pastebėjus neteisingus įstaigos rekvizitus SPĮ administratorius gali redaguoti informaciją. Jei toks asmuo nėra paskirtas prašome informuoti eSveikatos skyrių, tel. nr. +37052364577, el. paštas e.sveikata@registrucentras.lt

Kaip pradėti naudotis ESPBI IS ir IPR IS?

Norint naudotis Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacine sistema (ESPBI IS),turite užpildyti dokumentus, kuriuos rasite čia:

https://www.esveikata.lt/naujiems-naudotojams

Kilus klausimams prašome susisiekti su Verslo klientų skyriumi tel. 85 262 22 22 arba el. paštu versloklientai@registrucentras.lt.

Patarimai efektyvesniam integracinių sistemų vystymui

 1. Detaliai susipažinti su visa ESPBI IS integracijų dokumentacija. Nuoroda į dokumentaciją https://www.esveikata.lt/espbi-specifikacija .
 2. Išanalizuoti ESPBI IS veikimo ypatybėmis ir planuojamų rengti elektroninių formų valdymu naudojantis mokomąja aplinka: https://mokymai.esveikata.lt/  .
 3. Pagal poreikį susipažinti su FHIR teikiamų duomenų modeliu ir struktūra. ESPBI IS naudojama FHIR v.0.0.82 .
 4. Rekomenduojame duomenų teikimui per integracinę sistemą naudoti prie integracijų dokumentacijos pridėtus XML bylų pavyzdžius.

Gaunamų klaidų vystant integracinę sistemą valdymui Informacinių sistemų vystytojams rekomenduojame laikytis proceso

 1. Dokumentus su aktualiomis naudojamų duomenų variacijomis užpildyti per portalą mokomojoje aplinkoje: https://mokymai.esveikata.lt/ .
 2. Per integracinį tašką parsisiųsti susijusias kompozicijos XML bylas.
 3. Atlikti palyginamąją analizę tarp duomenų teikiamų naudojant integracinį tašką ir pateiktų per portalą.

SNOMED ir LOINC koduočių naudojimas

SNOMED yra naudojama dokumentų (kompozicijų) sekcijoms koduoti (kartu su LOINC). Konkretūs kodai nurodyti Integracijų dokumentacijos XML pavyzdžiuose. Teikiant dokumentus, tokie kodai turi būti naudomi, nes pagal juos atpažįstama, kokie duomenys yra dokumento sekcijoje.

Registruojant su HIS vystymu (taip pat ir incidentų susijusių su duomenų teikimu naudojant HIS) kilusius klausimus rekomenduojame remtis žemiau pateiktomis gairėmis:

 1. Sukurti laišką su aiškiai įvardinta klausimo Antrašte. (pvz.: "Nepavyksta pasirašyti E025 dokumento","Nepavyksta pasirašyti Vaisto išdavimo dokumento");
 2. Laiško turinyje aprašyti norimus atlikti veiksmus/gauti rezultatus.  (pvz.: norima pateikti ir pasirašyti E025 formą naudojant savas priemones);
 3. Laiško turinyje įvardinti faktiškai atliekamus veiksmus:
  a. Glaustai aprašyti proceso veiksmų seką (pvz.: registruojamas apsilankymas, po to pateikiamas apsilankymo aprašymas, tuomet teikiamas dokumentas pasirašymui ir gaunama klaida);
  b. Aprašyti faktiškai vykdomas užklausas . Pagal poreikį pateikti konfigūracijos/XML fragmentus su nuoroda į prisegtukus. (pvz.: Sėkmingai pateikiame E025 duomenis (E025_preliminary_####_request) su vykdome POST veiksmą į prieigos tašką (URL) su parametrais (žr. headers_pvz1_####_request.txt). Vykdome POST veiksmą su užklausa (E025_final_####_request.xml) ir tais pačiais parametrais (headers_pvz1_####.txt) į (URL) ir gaunamas 415 klaidos pranešimas (E025_pvz1_####_response.xml) );
 4. Į laiško turinį nekelti detalios konfigūracijos aprašo ar teikiamo XML turinio, juos įkelti į atskirą(-as) bylą (-as) ir įtraukti prie laiško prisegtukų (žinoma retais atvejais yra tikslinga įkelti tikslinį fragmentą, tačiau jis neturėtų viršyti 10-ies eilučių, o tikslingiau nurodyti eilučių numerius aprašyme, pvz.: žr. eil.121-141 E025_preliminary_####_request.xml );
 5. Valdyti prisegtukų pavadinimus tinkamai į failo pavadinimą įtraukiant teikiamų užklausų datą - tokiu atveju bus lengviau susieti užklausų atsakymus su pateikta užklausoje informacija. (pvz.: headers_pvz1_2024-02-04_15.00.txt; E025_preliminary_2024-02-04_15.00_request.xml; E025_final_2024-02-04_15.00_request.xml; E025_pvz1_2024-02-04_15.00_response.xml );
 6. Kokie analogiškų veiksmų atlikimo aprašytų #3 punkte per mokymai.esveikata.lt portalą rezultatai. (Pateikti Resursų ID ir rezultatus, kai tai yra įmanoma).

Pateikite savo klausimą
Aš ne robotas
Siųsti
Į viršų

Slapukai

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami būtinieji ir nebūtinieji slapukai. Būtinieji slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą, yra įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, naudojame nebūtinuosius slapukus. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su nebūtinųjų slapukų įdiegimu ir naudojimu. Nepaspaudus „Sutinku“ ar išjungus šį pranešimą į įrenginį bus įrašomi tik būtinieji slapukai.

Daugiau informacijos ›

Sutinku