|
Grįžti į įprastinę versiją ›
E. sveikatos sistemos apkrova normali
Registruotis vizitui Prisijungti

Tarpvalstybinis e. receptas farmacijos specialistams

Nuo 2024 m. gegužės 2 d. ES/EEE valstybių narių gyventojai ir pacientai, atvykę į Lietuvos Respubliką, gali įsigyti receptinius vaistus savo valstybėje išrašytus.

Tarpvalstybinis elektroninis receptas yra svarbi paslauga asmenims, norintiems įsigyti receptinių vaistų kitose ES/EEE valstybėse. Norėdamas pasinaudoti šia paslauga, pacientas vaistinėje privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, pagal kurį farmacijos specialistas identifikuoja asmenį informacinėje sistemoje ir mato visus jam paskirtus galiojančius elektroninius receptus.

Farmacijos specialistas pasirenka pacientui reikalingą elektroninį receptą ir suformuoja vaisto pardavimo dokumentą. Informacija apie atliktą vaisto pardavimą išsiunčiama į valstybę, kurioje išrašytas elektroninis receptas, o elektroninio recepto statusas pasikeičia į ,,įsigytas".

 

Vaistus su elektroniniu receptu galima įsigyti lentelėje pateiktose šalyse: 

Šalis

Lietuva perduoda 

e. recepto duomenis

Lietuva gauna 

e.recepto duomenis

Latvija

Lenkija

Ispanija

Graikija

Portugalija

Estija

laukiama patvirtnimo 

laukiama patvirtnimo 

Pastaba. Sąrašas bus atnaujinamas pradedant vykdyti duomenų mainus su kitomis prie paslaugų prisijungusiomis ES ir EEE šalimis. 

Į ką reikėtų atsižvelgti farmacijos specialistams:

  • Farmacijos specialistas, parduodamas vaistą pagal kitoje ES ar EEE valstybėje išrašytą receptą, negali keisti farmacinės formos ir (ar) vaisto stiprumo, vartojimo būdo. Keli pavyzdžiai: 

Išrašytas Vaistas 60 mg, plėvele dengtos tabletės, N30Negalima parduoti Vaisto 30 mg, plėvele dengtos tabletės, N60. Išrašytas Vaistas 60 mg, plėvele dengtos tabletės. Negalima parduoti Vaisto 60 mg, tabletės.

  • Farmacijos specialistas gali parduoti vaistus tik tuo atveju, jeigu nekyla neaiškumų elektroniniuose receptuose pateiktoje informacijoje ir jei receptuose pateikti bent šie duomenys:

i. paciento vardas (-ai), pavardė (-ės) (parašyti žodžiais, netrumpinant); paciento gimimo data; recepto išrašymo data;

ii. receptą išrašiusio reglamentuojamos sveikatos priežiūros profesijos, nurodytos Lietuvos Respublikos reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatyme, atstovo, teisiškai įgalioto tą daryti valstybėje, kurioje išrašytas tas receptas, vardas (-ai), pavardė (-ės) (parašyti žodžiais, netrumpinant), profesinė kvalifikacija, elektroninio pašto adresas, telefono numeris (su tarptautiniu kodu), darbo adresas, įskaitant ir ES/EEE valstybės pavadinimą;

iii. Vaistinio preparato bendrinis pavadinimas, farmacinė forma, stiprumas, dozuočių kiekis, dozuotės dydis arba pakuotė, jos dydis, pakuotės aprašymas, jei jis yra, ir pakuočių skaičius, jei skiriama daugiau nei viena pakuotė, dozavimo režimas.

iv. Jei elektroniniame recepte yra nurodomas konkretus vaistinio preparato pavadinimas, turi būti nurodoma žymos „Ar leidžiama parduoti vaistą kitu konkrečiu pavadinimu?“ reikšmė „Taip“ arba „Ne“. Jeigu pateikti neišsamūs duomenys, farmacijos specialistas vaisto parduoti negali. Tokiu atveju jis turi pasiūlyti pacientui kreiptis į Lietuvoje esančią sveikatos priežiūros įstaigą, kad būtų paskirtas tinkamas gydymas.

  • Svarbu! Vaistai kitos valstybės piliečiams kompensuojami pagal jų nacionalinę teisę.
  • Farmacijos specialistui iškilus klausimams dėl recepto duomenų ar jų teisingumo, jis gali nukreipti pacientą susiekti su receptą išrašiusiu sveikatos priežiūros specialistu ir pasitikslinti recepto informaciją, o jeigu kyla neaiškumų, jis turi teisę ir neišduoti išrašyto vaisto. 
  • Jei kyla daugiau klausimų, farmacijos specialistus kviečiame kreiptis tel. nr. +370 5 236 4577 arba el. p.: e.sveikata@registrucentras.lt.
 

Naudingos nuorodos:

 

Su tarpvalstybiniu e. receptu negalima įsigyti:

  • Narkotinių vaistų 
  • Ekstemporalųjų vaistų
  • Vardinių vaistų
  • Medicinos pagalbos priemonių
 

Paciento informacijos pranešimai (PIN)

Išsamesnė paciento apžvalga apie jo asmens duomenų tvarkymą naudojantis tarpvalstybine elektroninio recepto paslauga aprašyta paciento informaciniuose pranešimuose (PIN).

 Į rūpimus klausimus atsakymus rasite DUK Tarpvalstybinės paslaugos skiltyje.

Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugos įgyvendinimas finansuojamas Europos Sąjungos programos lėšomis ir gali būti atpažįstamos ženklu - „MyHealth@EU":

 

Į viršų

Slapukai

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami būtinieji ir nebūtinieji slapukai. Būtinieji slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą, yra įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, naudojame nebūtinuosius slapukus. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su nebūtinųjų slapukų įdiegimu ir naudojimu. Nepaspaudus „Sutinku“ ar išjungus šį pranešimą į įrenginį bus įrašomi tik būtinieji slapukai.

Daugiau informacijos ›

Sutinku