|
Grįžti į įprastinę versiją ›
E. sveikatos sistemos apkrova padidėjusi
Registruotis vizitui Prisijungti

Darbdaviams ir darbuotojams – paprastesnis būdas tvarkyti profilaktinių sveikatos patikrinimų pažymas

Nuo šiol darbdaviai ir darbuotojai galės paprasčiau tvarkyti privalomus sveikatos duomenis elektroniniu būdu. Sveikatos apsaugos ministerija kartu su valstybės įmone (VĮ) Registrų centras įdiegė pakeitimus e. sveikatoje, kurie leis gerokai lanksčiau tvarkyti darbuotojų profilaktinių patikrinimų pažymas el. būdu.

Moteris su kompiuteriu

Įdiegti pakeitimai apima „Privalomo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą“ (forma E047) ir „Asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą)“ (forma E048). Iki šiol darbdaviui norint įrašyti e. sveikatoje privalomą informaciją apie tikrinamą asmenį ir jo darbo vietoje identifikuotus kenksmingus darbo aplinkos veiksnius bei kitą informaciją, kiekvienas darbuotojas turėjo pats prisijungti prie savo paskyros esveikata.lt ir įgalioti darbdavį pildyti pažymą e. sveikatos sistemoje.  

Nuo šiol darbdavys ar jo įgaliotasis atstovas (turintis Juridinių asmenų registro savitarnoje suteiktą įgaliojimą, užsakyti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos elektronines medicinines pažymas (E047/E048) darbuotojams) galės rasti reikiamą darbuotoją pagal jo asmens kodą bei galiojantį asmens dokumentą, bei užpildyti formų E047  ar E048 darbdavio dalis be paties darbuotojo veiksmų esveikata.lt portale. Atlikus šį veiksmą, darbuotojui tereikės kreiptis į gydymo įstaigą, kuri patikrins sveikatą ir užpildys gydytojo pildomą šių pažymų dalį.

Galutinę, gydymo įstaigos pateiktą, pažymą e. sveikatos sistemoje matys tiek darbdavys, tiek  darbuotojas, prisijungęs prie savo paskyros esveikata.lt portale.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, visi asmenys, norintys įsidarbinti arba dirbantys darbo aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika, privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbinant. Dirbant privaloma sveikatos būklę tikrinti reguliariai, nepriklausomai kokioje srityje dirbama.

Žymos:
#Darbdaviams
Puslapis sukurtas:
Puslapis atnaujintas:
2022-10-13
2024-01-22
Spausdinti
Į viršų

Slapukai

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami būtinieji ir nebūtinieji slapukai. Būtinieji slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą, yra įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, naudojame nebūtinuosius slapukus. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su nebūtinųjų slapukų įdiegimu ir naudojimu. Nepaspaudus „Sutinku“ ar išjungus šį pranešimą į įrenginį bus įrašomi tik būtinieji slapukai.

Daugiau informacijos ›

Sutinku