Tarpvalstybinės elektroninės sveikatos paslaugos
Sveikatos duomenų judėjimas tarp Lietuvos ir kitų Europos šalių.
Keliautojams, verslo klientams, mainų studentams ir kitiems asmenims iš Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės (toliau ES/EEE) vykstantiems į kitą šalį, gali prireikti sveikatos priežiūros paslaugų toje valstybėje, kurioje jie lankosi ar apsistoja. Sklandžiam sveikatos paslaugų gavimui, kliūtimi gali tapti ne tik kalbos barjeras, bet ir ribotas asmens medicininės informacijos apsikeitimas tarp užsienio valstybių sveikatos sistemų infrastruktūrų.
Pagrindinis tarpvalstybinės elektroninės sveikatos paslaugos tikslas – teikti dvi paslaugas, susijusias su sveikatos duomenimis:
- Tarpvalstybinė e.Recepto paslauga, suteikia galimybę pacientui nusipirkti vaistus kitos ES/EEE valstybės vaistinėje. Informaciją apie įsigytus vaistus perduodama valstybei, kurioje išrašytas elektroninis receptas.
- Tarpvalstybinė pacientų suvestinės paslauga (šiuo metu paslauga ruošiama įgyvendinimui) suteikia galimybę kitos ES/EEE valstybės sveikatos priežiūros specialistui matyti svarbiausių paciento medicininių duomenų santrauką, o šią informaciją teikti gimtąja sveikatos priežiūros specialisto kalba.
E. recepto ir paciento suvestinės tarpvalstybinės skaitmeninės sveikatos priežiūros paslaugos palaipsniui diegiamos daugelyje ES/EEE valstybių. Su paslaugų pakeitimais jas teikiančiose valstybėse galite susipažinti Europos komisijos internetinėse svetainėse ,,eHealth" tinklas ir tarpvalstybinės ES/EEE paslaugos.
Sveikatos priežiūros duomenų mainai vykdomi saugioje duomenų mainų platformoje, kurią prižiūri Europos Komisija. Pacientų duomenys tvarkomi ir saugomi pagal galiojančius ES teisės aktus ir dabartinę Jūsų gyvenamojoje ir kelionės šalyse nusistovėjusią praktiką.
Lietuvos pacientai turi teisę atsisakyti perduoti duomenis – išreikšdami „nesutikimą“ prisijungus prie asmeninės paciento paskyros. Daugiau apie savo teises skaitykite paciento informaciniuose pranešimuose.
Paciento informacijos pranešimai (PIN)
Paciento asmens duomenų tvarkymas naudojantis tarpvalstybinėmis elektroninėmis sveikatos paslaugomis aprašytas paciento informaciniuose pranešimuose (PIN).
Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugos gali būti atpažįstamos ženklu - „MyHealth@EU":