Grįžti į įprastinę versiją ›
Registruotis vizitui Prisijungti

LNKC paslaugų vystymo projektas

VĮ Registrų centras, kaip pagrindinis Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistemos (toliau – ESPBI IS) tvarkytojas, vaidina ypatingą vaidmenį Lietuvos e. sveikatos sektoriuje. ESPBI IS yra pagrįsta pacientų elektroninių sveikatos įrašų, medicinos prietaisų, e. sveikatos klasifikatorių, e. receptų ir e. vaistinių preparatų išdavimo dokumentų, pacientų e. sveikatos istorijų santraukų ir medicininių vaizdų saugyklų duomenų bazėmis. ESPBI IS sudaro galimybę pacientams, gydytojams ir vaistininkams gauti įvairias e. sveikatos paslaugas ir teikia didelę medicininių duomenų apimtį.

ESPBI IS yra pagrindas VĮ Registrų centre Lietuvos nacionalinio e. Sveikatos kontaktų centro (LNKC) vystomiems e. sveikatos projektams, skirtiems tarpvalstybiniams mainams e. receptų, e. vaistinių preparatų išdavimo ir pacientų sveikatos istorijų santraukų duomenimis.

Kai Europos piliečiai keliauja į užsienį kaip turistai, verslo keliautojai, mainų studentai ar nuolat važiuojantys į kitą šalį, jiems gali prireikti sveikatos priežiūros paslaugų toje šalyje, kurioje jie lankosi ar apsistoja. Tačiau, veiksmingai keistis informacija, reikalinga tinkamam sveikatos priežiūros paslaugų teikimui, kliūtimis gali tapti - skirtingos kalbos, sveikatos sistemos ir nesuderinama IT infrastruktūra. Europos Komisija ir valstybės narės pradėjo bendradarbiauti Europos mastu, siekdamos išspręsti šią problemą, kurią kelia padidėjęs ES piliečių mobilumas ir skaitmeninių technologijų pažanga. Yra daug ramiau žinant, kad jei viešėdami kitoje ES šalyje susirgsite ar susidursite su sveikatos krize, visose Europos šalyse galėsite naudotis elektroninėmis tarpvalstybinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis, e. receptais ir pacientų duomenų santraukomis, kuriomis siekiama apsaugoti keliautojus ir jiems padėti.

VĮ Registrų Centro Lietuvos nacionalinio e. Sveikatos kontaktų centro vykdomų projektų tikslas yra sukurti informacinę sistemą, integruotą su ESPBI IS ir įgalinančią Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos dalyvius keistis e. receptais bei vaistinių preparatų išdavimo dokumentais su kitų Europos sąjungos valstybių nacionaliniais kontaktų centrais, ir, paciento suvestine (paciento duomenų santrauka), kurioje gydančiam gydytojui pateikiama bendra informacija ir svarbiausi medicininiai duomenys apie iš užsienio atvykusį pacientą.

Sukūrus šias paslaugas, Europos Sąjungos piliečiai per naują skaitmeninį ryšių kanalą galės naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis kelionėje lygiai taip pat, kaip savo gyvenamojoje šalyje. Šis saugus ryšių kanalas sudarys sąlygas nacionaliniams e. sveikatos paslaugų teikėjams greitai, saugiai ir efektyviai prisijungti prie paciento sveikatos duomenų ir jais keistis.

Žymos:
#Projektai
Puslapis sukurtas:
Puslapis atnaujintas:
2023-07-14
2023-07-28
Spausdinti
Į viršų

Slapukai

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami būtinieji ir nebūtinieji slapukai. Būtinieji slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą, yra įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, naudojame nebūtinuosius slapukus. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su nebūtinųjų slapukų įdiegimu ir naudojimu. Nepaspaudus „Sutinku“ ar išjungus šį pranešimą į įrenginį bus įrašomi tik būtinieji slapukai.

Daugiau informacijos ›

Sutinku